SEO Nedir?

 İngilizceden gelen kısaltma Search Engine Optimization kelimesinin baş harlerinden gelmektedir.Türkçe tam anlamıyla çevirmek istediğimizde arama motoruna uygun hale getirmek olarak çevirebiliriz. Yahut daha bilinen bir cümleyle arama sıralamasında görünmesini sağlamak. 
    
    Bir web siteye sahip olmak öncelikle işletmenizin yada ürünlerinizin dış dünyaya açılmasını sağlamanın ilk adımıdır.Bu amaçla bir çok insan web tasarım uzmanı aramakta ve web sayfası yapmanın başka yollarını arıyor. Ne yazıkki web tasarım konusunda milyonlarca site hazırlanmasına rağmen arama sıralamalarında görünen site sayısı çok az.

                              Arama Motorları Algoritması

  Arama motorlar öncelikle web'de bilgi veya ürün arayanlar için milyonlarca web sayfası içinde en doğru sonuca ulaşmalarını ister. Kullanıcı doğru sonuca ulaşamaz ise ya aramayı bırakır yada yanlık sonuçlar içinde boğulup kalır. Zaman kazanmak en doğru sonuca kullanıcıları ulaştırmak için bilinen arama motorları bir algoritma uygular. Günümüzde arama motoru dediğimizde bir çok seçenek olsada Google bunların en büyüğü ve en doğru algoritmayı uygulayan araam motoru diyebiliriz.
 
  Google arama motorları içindeki liderliği üstün teknolojisi ve benzersiz ve doğru aramaya hızlı sonuçlar ortaya koyan algoritmasına borçlu. Unutmayalımki bu teknolojinin altında her geçen gün kendini geliştiren yapay zekanın önemi yadsınamaz. 
 
İkinci sırada ve en çok bilinen Yandex ise Google ile baş edemeyecek seviyede bir teknolojiye sahip.Aslında Yandex bir nevi bilgi sahibi olmayan kullanıcıların oyun indirirken yükledikleri yarı casus bir yazılım gibi kendini tarayıcılara yükleyen bir program. 

  Genel itibariyle bu yazımızda Google arama motorunda yer edinmek isteyen kullanıcıların nasıl bir çalışma yapmaları gerektiğine değineceğiz.

                                      Seo İçin İlk Adımlar

      Öncelikle basit bir temayla başlamalısınız. Amacınız kitlelere ulaşmaksa atarlı dönerli flash animasyonlar yada slayt geçisli temalar yerine kurumsal ciddiyet içeren ağırlıkla derdini anlatma gayesi güden bir veb sayfası kurun. Temanın rengi şeklinden öte ziyaretçi tarafında rahatça gezinilebilecek bir sayfa olmalı.
     Kullanacağınız görseller size ait olmalı çözünürlük ve kalite açısından iyi olmalıdır.Megabaytı yüksek olması resmin kalitesini arttırmaz unutmayın müşteri web sayfasında görsellerinizi indirmek yada kullanmak için bulunmuyor.
        Sosyal medya platformları için linkler ve paylaşımları unutmayın. Sosyal medyanın hergeçen gün öneminin arttığı günümüzde  web sayfamızda da sosyal medya bağlantıları olmalı.
        İki satırda derdinizi anlatmak yerine ziyaretçilerinizin aklındaki tüm sorulara cevap bulacakları bir içerik sunun. İçerikler tamamen özgün olmalı ve doğru imla kullanılarak açık ve anlaşılır olmalıdır. Google web sayfanızı farklı dillerde kullanıcılar içinde çevirdiğini unutmayın. Kısa anlaşılık cümlelerle hazırlanmış içerikler candır.
    

                                               Seo İçin Teknik Adımlar

   İlk adımlarınızı başarıyla gerçekleştirdiyseniz yavaş yavaş yüksek bilgi içeren teknik adımlara geçebilirsiniz.Bu adımlar ancak yüksek bilgisayar kullanıcılarının anlayacağı adımlar olduğundan teknik literatürler sizleri boğmayacağım. Bu adımı sizler için biz en doğru şekilde atacağız.

                                                             Neden Bizimle Yürümelisiniz

Öncelikle fiyatlarımız oldukça uygun. Başında başka fiyat sonunda başka fiyat ortaya kolmuyoruz. Sonrasında demo sitemiz hazırlandığında beğeninize sunuyoruz beğenmezseniz beğeninize uygun hale gelene kadar çalışmamızı sürdürüyoruz. İçimize sinmediyse siz beğensenizde daha iyisi için uğraşırız. Canlı ve anında destek alırsınız. Sizinle müşteri temsilcisi değil direk sayfanızı tasarlayan Web tasarımcıyla iletişim kurarsınız. İngilizce Almanca Türkçe dil bilen uzmanlarımız sizlere içerik üretirken global dil ailesinin zenginliklerini kullanır.Aradığınız istediğiniz hizmet bizde yoksa direk sizlere bu hizmeti veremeyeceğimizi söyleriz. Bizde yalan yok.